Spektakle

Spektakl

Zemsta Nietoperza

"Zemsta Nietoperza"
Johann Stauss

…to królowa operetek, pełna wiedeńskiej radości życia, lekkości i wdzięku. To także najbardziej znane dzieło teatralne Johanna Straussa, przepojone nie tylko wspaniałymi walcami, ale także polką i czardaszem.

Publiczność bawią i czarują znakomite przeboje: „Taki pan jak pan”, szampański finał II aktu „aria ze śmiechem” Adeli, walc księcia Orłowskiego – najsłynniejsze fragmenty tej operetki znają wszyscy.

„Będzie tak jak ma być źle czy dobrze trzeba pić”

…zapewne bawiąc się przy tym znakomicie, tekst utworu przetłumaczył wielki Julian Tuwim.

Intryga...

…która zawiązuje się w trakcie akcji przedstawienia, choć nieprawdopodobna, przez to jest nieodparcie śmieszna. Jak zwykle w operetkach wszystko kończy się dobrze, a w pamięci zostają piękne Straussowskie melodie.

Wykonawcami są...

…soliści Teatru Muzycznego w Łodzi:
Aleksandra Wiwała, Andrzej Kostrzewski, Aleksandra Borkiewicz, Szymon Jędruch, Piotr Kowalczyk, Marcin Ciechowicz, Ziemowit Wojtczak.
Artyści chóru sceny operowej i operetkowej.

Zemsta nietoperza
Johann Stauss
Operetka w trzech aktach

„Zemsta Nietoperza” opracowana przez naszą Fundacje to zarazem lekka jak i przyjemna operetka w trzech aktach. Przygotowana z myślą o społeczności mieszkającej zarówno w dużych miastach jak i w małych miejscowościach. Szybkość zmiany dekoracji oraz mobilność inscenizacji na małej i dużej scenie poszerza nam grono odbiorców.

Zapraszamy na spotkanie z cudowną muzyką Straussa, wypełnioną szampańskim humorem i urokiem operetkowej klasyki, a także wzbogaconą pięknymi słowami mistrza Tuwima w znakomitym wykonaniu łódzkich artystów.

Skip to content